płanowanie_przeprowadzki

Organizacja przeprowadzki bez chaosu 

 

Odpowiednia organizacja, zawsze, bez względu na czekające na nas zadanie do wykonania, ułatwia życie. Przeprowadzka należy właśnie do takich zadań, które wymagają przemyślenia każdego szczegółu oraz dokładnego zaplanowania każdego działania.

Przeprowadzka, to oprócz trudności logistycznych i organizacyjnych, wielki stres. Jest on spowodowany ogromem czynności, które trzeba wtedy wykonać, wieloma sprawami, które trzeba zamknąć, zwłaszcza kiedy przeprowadzasz się do innego miasta. Dlatego, pierwszą czynnością, którą powinieneś wykonać to lista zadań. Brzmi to bardzo banalnie, ale sprawdza się fenomenalnie! Weź pod uwagę termin przeprowadzki – jeżeli planujesz ją na weekend, będziesz musiał nieco przeorganizować swoją pracę w ciągu tygodnia. Jeśli nie zaplanujesz tego w sposób dokładny, okaże się, że wiele rzeczy Cie przerośnie, a pakowanie zostawisz na ostatnią chwilę. Odpowiednio wcześnie zacznij szukać również firmy przeprowadzkowej. Wyszukana w pośpiechu firma, może okazać się opcją najdroższą, a niekoniecznie najbardziej solidną, tym bardziej iż terminy rezerwacji sięgają nawet do 2 tygodni w sezonie

Przeprowadzka to zmiana i reorganizacja całego życia. Dobrze jest zatem zrobić porządki także w swoich rzeczach. Podczas długotrwałego przebywania w jednym miejscu, bez względu na to czy był to dom rodzinny, czy mieszkanie wynajmowane przez lata, w Twoim otoczeniu zgromadziło się wiele niepotrzebnych przedmiotów. Zmiana miejsca zamieszkania to najlepszy czas na segregację swojego dobytku i wyrzucenie rzeczy niepotrzebnych, które jedynie zajmą dużo miejsca w bagażach i z pewnością nie przydadzą się w nowym miejscu.

Aby uniknąć chaosu, za pakowanie zabierz się już kilka dni wcześniej. Przygotuj odpowiednie pudła oraz walizki. W pierwszej kolejności zacznij od tych rzeczy, których nie używasz na co dzień, albo których używanie jest ograniczone – bielizna pościelowa, książki, dokumenty, ubrania i obuwie sezonowe. Jeżeli zaczniesz pakowanie od przedmiotów codziennego użytku, wciąż będziesz rozpakowywała pudła, by znaleźć ulubioną zabawkę dziecka, tłuczek do ziemniaków lub inny przedmiot, który nagle jest Ci potrzebny.

Kilka dni przed przeprowadzką to także dobry moment na opróżnianie zapasów, zakupy zminimalizuj tylko do podstawowych produktów żywieniowych i wykorzystaj to, co masz w domu, bo i tak trzeba będzie to wyrzucić. W trakcie pakowania bardzo ważna jest odpowiednia segregacja rzeczy – dzięki temu zaoszczędzisz miejsce w pudłach, a rozpakowywanie będzie o wiele przyjemniejsze!