swięta

Zima, święta i przeprowadzki

Dużymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to czas szczególny dla wielu polskich rodzin. Święta te uważane są za wyjątkowe, tworzą magiczną aurę niecodzienności. Wiele rodzin marzy o tym, aby ten czas w końcu spędzić we własnych mieszkaniach albo nowych domach. Choć pod względem pogodowym nie jest to najlepszy moment na przeprowadzki, to jednak zdarzają się one bardzo często. O czym należy zatem pamiętać podczas zimowych przeprowadzek?

Bezpieczeństwo – to najważniejsze słowo, które dotyczy przeprowadzek odbywających się w zimie. Jest ono związane z różnymi aspektami: bezpieczeństwo, które musimy zagwarantować poszczególnym sprzętom, bezpieczeństwo transportu oraz zabezpieczenie nas samych.

Najbardziej praktyczną metodą pakowania, jest tematyczne umieszczanie przedmiotów w kartonowych pudłach. I o ile wiosną oraz latem zabezpieczenie to absolutnie wystarcza, to zimą, karton taki szybko może ulec zawilgnięciu – wystarczy, że zostanie położony na mokrej powierzchni. Niesie to ze sobą rożne zagrożenia; zamoknięcie wrażliwych sprzętów oraz dokumentów znajdujących się w kartonie, albo uszkodzenie kartonu i niebezpieczeństwo wypadnięcia z niego różnych przedmiotów, które mogą się uszkodzić. Wszystkie pudła należy zatem dodatkowo zabezpieczyć folią, która ochroni zawartość. O ile sam przewóz zapewnia firma zajmująca się przeprowadzkami, to jednak Tobie w szczególności powinno zależeć na tym, aby Twój dobytek cały i nieuszkodzony znalazł się w Twoim nowym mieszkaniu czy domu. Sprawdź zatem stan dróg dojazdowych (niekiedy prywatnych dojazdów do domów) oraz stan chodników. Jeżeli jest ślisko, postaraj się je posypać np. sola. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo firmie, pracownikom, którzy pomogą wnieść bagaże, a także sobie. I tu trzeci, równie ważny aspekt bezpieczeństwa – Twojego. Nieodpowiedni ubiór podczas zimowej przeprowadzki, zgrzanie się podczas noszenia kartonów i wychodzenie, po raz kolejny na zimne powietrze z ciepłego mieszkania, może skończyć sie zapaleniem płuc lub, w najlepszym wypadku, przeziębieniem, a przecież nikt nie chce kasłać leżąc w łóżku, zamiast cieszyć się nowymi wnętrzami i przygotowaniami do pięknych, wspólnych świąt!

Wszystkim, którzy się przeprowadzają, którzy przeprowadzkę mają już za sobą, albo jeszcze przed sobą, życzymy pięknych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy również, aby każda chwila spędzona w tym czasie z najbliższymi była piękna i niezapomniana.

Naszym Klientom oraz Czytelnikom bloga składamy również najpiękniejsze życzenia Noworoczne, aby spełniły się Państwa wszystkie plany, a rok 2015 okazał się pomyślny!