Przeprowadzka wiosną 2023 – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Czy planujesz przeprowadzkę wiosną 2023? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej organizacji przeprowadzek, a wiosna to idealny czas na zmiany.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie przeprowadzki – od pakowania po rozpakowanie, od transportu po montaż mebli. Nasz zespół doświadczonych specjalistów zadba o to, by Twoja przeprowadzka przebiegła sprawnie i bez stresu.

Przeprowadzka to dla wielu osób czas intensywnego stresu i nerwów. Dlatego też, chcemy Cię zachęcić do skorzystania z naszych usług, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Dzięki naszej pomocy, Twoja przeprowadzka będzie zorganizowana bezpiecznie i terminowo, a Ty będziesz mógł skupić się na innych ważnych sprawach.

Współpracując z nami, zyskujesz pewność, że Twoje mienie zostanie bezpiecznie i sprawnie przetransportowane do nowego miejsca. Mamy doświadczenie w organizowaniu przeprowadzek zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że z nami Twoja przeprowadzka będzie przeprowadzona profesjonalnie i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Nie czekaj już dłużej i skorzystaj z naszych usług! Wiosna to idealny czas na zmiany, a my jesteśmy gotowi, by Ci w tym pomóc. Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się spokojem i bezpieczeństwem podczas Twojej przeprowadzki.

Przeprowadzki w 2021

Witamy na naszym blogu. Z powodu dużego zainteresowania się naszymi usługami zaniedbaliśmy trochę aktualizacje na naszej stronie , jednak to nie znaczy że jako firma się nie rozwijamy.

Od 2016 roku działamy również w Krakowie i Warszawie oraz współpracujemy i innymi firmami w pozostałych miastach. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zorganizować przeprowadzki bardziej sprawnie i w niższej cenie co ma znaczenie przy obecnych podwyżkach cen w branżach usługowych.

Dlatego zapraszamy również Ciebie do sprawdzenia jak prosto można sie przeprowadzić z Euro-Trans Przeprowadzki Poznań 🙂

Zapraszamy

swięta

Zima, święta i przeprowadzki

Dużymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to czas szczególny dla wielu polskich rodzin. Święta te uważane są za wyjątkowe, tworzą magiczną aurę niecodzienności. Wiele rodzin marzy o tym, aby ten czas w końcu spędzić we własnych mieszkaniach albo nowych domach. Choć pod względem pogodowym nie jest to najlepszy moment na przeprowadzki, to jednak zdarzają się one bardzo często. O czym należy zatem pamiętać podczas zimowych przeprowadzek?

Bezpieczeństwo – to najważniejsze słowo, które dotyczy przeprowadzek odbywających się w zimie. Jest ono związane z różnymi aspektami: bezpieczeństwo, które musimy zagwarantować poszczególnym sprzętom, bezpieczeństwo transportu oraz zabezpieczenie nas samych.

Najbardziej praktyczną metodą pakowania, jest tematyczne umieszczanie przedmiotów w kartonowych pudłach. I o ile wiosną oraz latem zabezpieczenie to absolutnie wystarcza, to zimą, karton taki szybko może ulec zawilgnięciu – wystarczy, że zostanie położony na mokrej powierzchni. Niesie to ze sobą rożne zagrożenia; zamoknięcie wrażliwych sprzętów oraz dokumentów znajdujących się w kartonie, albo uszkodzenie kartonu i niebezpieczeństwo wypadnięcia z niego różnych przedmiotów, które mogą się uszkodzić. Wszystkie pudła należy zatem dodatkowo zabezpieczyć folią, która ochroni zawartość. O ile sam przewóz zapewnia firma zajmująca się przeprowadzkami, to jednak Tobie w szczególności powinno zależeć na tym, aby Twój dobytek cały i nieuszkodzony znalazł się w Twoim nowym mieszkaniu czy domu. Sprawdź zatem stan dróg dojazdowych (niekiedy prywatnych dojazdów do domów) oraz stan chodników. Jeżeli jest ślisko, postaraj się je posypać np. sola. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo firmie, pracownikom, którzy pomogą wnieść bagaże, a także sobie. I tu trzeci, równie ważny aspekt bezpieczeństwa – Twojego. Nieodpowiedni ubiór podczas zimowej przeprowadzki, zgrzanie się podczas noszenia kartonów i wychodzenie, po raz kolejny na zimne powietrze z ciepłego mieszkania, może skończyć sie zapaleniem płuc lub, w najlepszym wypadku, przeziębieniem, a przecież nikt nie chce kasłać leżąc w łóżku, zamiast cieszyć się nowymi wnętrzami i przygotowaniami do pięknych, wspólnych świąt!

Wszystkim, którzy się przeprowadzają, którzy przeprowadzkę mają już za sobą, albo jeszcze przed sobą, życzymy pięknych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy również, aby każda chwila spędzona w tym czasie z najbliższymi była piękna i niezapomniana.

Naszym Klientom oraz Czytelnikom bloga składamy również najpiękniejsze życzenia Noworoczne, aby spełniły się Państwa wszystkie plany, a rok 2015 okazał się pomyślny!

przeprowadzka a zwierzęta

Zwierzęta i przeprowadzka

Podczas przeprowadzki bardzo często zapominamy o tych, którzy także są częścią naszej rodziny – o zwierzętach. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ one, tak samo jak my, odczuwają stres. Pakowanie rzeczy, panujący w mieszkaniu chaos i podenerwowanie, a następnie nowe otoczenie, to dla każdego zwierzęcia bardzo duże wyzwanie. Warto o tym pomyśleć stosunkowo wcześnie przed przeprowadzką.

Przeprowadzka to stres

Przeprowadzka wiąże się ze stresem, dlatego dobrze byłoby zaoszczędzić go naszym pupilom. Wiele zależy jednak od tego, jakiego typu zwierzęta mamy w swoim domu. Niektóre niekoniecznie zauważą zmiany, jednak problem leży gdzie indziej – to Ty możesz nie mieć dla nich czasu przez kilka dni, gdyż będziesz zajęty załatwianiem formalności, pakowanie, sprzątaniem. Małe zwierzaki, takie jak gryzonie, małe ptaki, gady w terrarium, dobrze byłoby na kilka dni oddać pod opiekę naszym znajomym lub bliskiej rodzinie. Jeżeli zwierzęta te nie wymagają bardzo dużej uwagi, możesz oczywiście pozostawić je w mieszkaniu i zapewnić im podróż do nowego miejsca na koniec, razem z Tobą, w samochodzie. Nigdy nie traktuj zwierząt tak jak meble i nie funduj im wycieczek z firmą transportową!

Z budy do legowiska w domu

Sprawa komplikuje się, kiedy posiadamy większe zwierzęta. Mowa o psach czy kotach, chociaż w naszych domach i mieszkaniach, zdarzają się także inne, większe zwierzaki. Po pierwsze, nadal musisz znaleźć dla nich czas, pomimo pakowania i wielu spraw, nie możesz zaniedbać np. codziennych spacerów. Po drugie, musisz liczyć się z tym, że zwierzęta wyczuwają sytuacje w których znajdują się ona i ich właściciele, mogą być rozdrażnione i nieco inne niż zawsze; pobudzenie, szczekanie, gryzienie mebli czy wycie – reakcje zwierząt mogą być różne. Jeżeli przeprowadzamy się z mieszkania do mieszkania lub z mieszkania do domu, sprawa jest o tyle prosta, że zwierzęta nie doznają większych zmian – może jedynie zwiększyć się ilość terenu do spacerowania. Psy z pewnością będą zafascynowane nowa okolicą i przez pewien okres będą z zaciekawieniem poznawać nowe osiedle, każde drzewo i każdy zakamarek mieszkania. Największy problem pojawia się, kiedy nasza przeprowadzka odbywa się z domu do mieszkania, a naszemu psu odbiera się kojec czy budę oraz swobodę biegania po ogrodzie. Zwierzę, które długo mieszkało w takich warunkach, może być prawdziwie zdezorientowane, dlatego dobrze wcześniej je przygotować. Z dnia na dzień nie da się go przyzwyczaić do legowiska w mieszkaniu, kiedy do tej pory miał dużą i wygodną budę lub do wycieczek na smyczy, gdy luzem biegał w ogrodzeniu przy domu. Aby nie sprawić dużego dyskomfortu sobie oraz nowym sąsiadom, przystosowywanie psa zacznij już w starym domu, długo przed planowanym przeniesieniem. Częściej wypuszczaj go do domu, zostawiaj go w nim na noc i zacznij wychodzić z nim na smyczy. Dobrze wiemy, że ten dodatkowy obowiązek, podczas okresu zmian w twoim życiu nie będzie łatwy, ale jeśli nie podejmiesz tego trudu, unieszczęśliwisz siebie, zwierzę i otoczenie.

Trzymamy kciuki!

meble przeprowadzkowe

Przygotowanie mebli do transportu – czy na pewno wiesz jak to zrobić? 

 

Podczas przeprowadzki, spotykamy wiele problemów. Jednym z najpoważniejszych jest sposób zabezpieczenia i transportu niektórych przedmiotów oraz wyposażenia. Dzisiejszy wpis dotyczyć będzie transportu mebli, a więc największych pod względem gabarytowym elementów w Twoim mieszkaniu.

Rozkręcać czy nie rozkręcać?

Duże meble są ciężkie, a często też nieporęczne podczas noszenia i transportowania. Dlatego też wiele osób decyduje się na rozkręcenie mebli. Czy jest to konieczne? Oczywiście nie zawsze! Mebli nie warto rozkręcać wtedy, gdy nie są już pierwszej młodości, a ich rozebranie i ponowne złożenie może spowodować zniszczenia. Wiele osób decyduje się na rozkręcanie mebli pod wpływem firmy przeprowadzkowej, która nie chce przewozić dużych rzeczy, tłumacząc się niewygodą lub brakiem odpowiednio dużego samochodu. Jeżeli chcesz demontować wszystkie meble tylko z tego powodu – najlepiej od razu zadzwoń do innej firmy, która postara się przewieźć jak najwięcej dużych mebli. Rozkręcanie jest bardzo dużym problemem, zajmuje wiele czasu oraz absolutną dezorganizację podczas skręcania już na nowym mieszkaniu. Nie musisz tego robić również wtedy gdy przenosisz się z parteru na parter lub z parteru do domu lub do kamienicy, gdzie zazwyczaj klatki są bardzo szerokie. Niestety, jeżeli Twoje nowe mieszkanie znajduje się w bloku na wysokim piętrze – demontaż mebli jest wskazany. Warto także mieć na uwadze, że podczas chaosu przeprowadzkowego, może zaginąć wiele małych elementów rozkręconych mebli. Koniecznie musisz je dobrze spakować i podpisać. I pamiętaj demontaż jest o wiele łatwiejszy niż ponowne skręcanie!

Zabezpieczenie

Podczas zamieszania przed i w trakcie przeprowadzki możemy zapomnieć o należytym zabezpieczeniu naszych mebli. Jeżeli tak się stanie, konsekwencje mogą nie być zbyt miłe – obicia mebli, zarysowania, zabrudzone pokrycia sof, kanap czy foteli. Aby zabezpieczyć meble, należy zaopatrzyć się w maty przeprowadzkowe oraz folie. O ile maty są trudnodostępne, to folie, i to różnego rodzaju, można zakupić niemal w każdym sklepie. Bardzo przydatna jest folia bąbelkowa, a także tektura. Powinniśmy pamiętać także o maksymalnym obniżeniu wagi mebli. Konieczne staje się więc opróżnienie wszystkich szuflad i półek z zawartości. Jeżeli półki w szafach i szafkach są niestabilne – wyjmujemy je i zabezpieczamy. Szuflady zamykamy na klucze, a jeśli nie posiadają zapięcia, zaklejamy mocną taśmą. Wszystkie szklane elementy demontujemy, zabezpieczając je tekturą lub specjalnymi pasami. Zwłaszcza te ostatnie są niezwykle ważne – zapytaj, czy firma transportująca je posiada. Dzięki nim, twoje meble nie będą się przemieszczać w samochodzie podczas transportu, a tym samym będą mniej narażone na uszkodzenia.

Odpowiednio zabezpieczone i przygotowane meble sprawią, że czas przeprowadzki będzie krótszy i bardziej komfortowy, a co najważniejsze, Twoje meble nie ulegną zniszczeniu.

 

Przesądy przeprowadzkowe

Przeprowadzka na wesoło – przesądy

Do tej pory na naszym blogu skupialiśmy sie jedynie na problemach przeprowadzkowych. Czas nieco inaczej potraktować temat zmiany miejsca zamieszkania – pół żartem, pół serio. Choć niewiele osób przyznaje się do wiary w przesądy, to okazuje się, że przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony” ma tu swoje zastosowanie.

Czas przeprowadzki

Z przesądów związanych z przeprowadzkami dowiadujemy się, że nie można organizować przeprowadzki w niedziele, bo kto w niedzielę dom swój zmienia, ten długiego życia nie ma – mówi powiedzenie, ani w piątek, bo to zły początek. Najlepszymi dniami na zmianę mieszkania jest środa lub sobota.Zdaniem niektórych, przeprowadzka nie powinna się odbywać w listopadzie, gdyż jest to miesiąc zmarłych, ani też podczas pełni czy nowiu oraz w czasie silnych wiatrów, które mogą zdmuchnąć domowe ognisko.

Rytuały

Rytuały są bardzo powszechne w naszym życiu i często wykonujemy je zupełnie bezwiednie – wpisane są po prostu bardzo mocno w naszą kulturę. Często nie przywiązujemy do nich dużej wagi i nie zastanawiamy się nad nimi, jednak, jeśli mamy do wybory wykonać taki rytuał lub go nie wykonać – zazwyczaj, na wszelki wypadek, decydujemy się. Dokładnie tak samo jest ze zmianą mieszkania. Najbardziej znaną czynnością, która ma przynieść dwojgu zakochanym szczęście, jest przeniesienie ukochanej kobiety przez próg, na który nie można nastąpić nogą. Pierwszym meblem wniesionym do nowego mieszkania ma być stół, który ma być symbolem nierozerwanej rodziny. Spotykany jest także zwyczaj wrzucania w kąty mieszkania drobnych pieniędzy przez panią domu lub przybyłych na parapetówkę gości.

Oczyszczanie mieszkania

Oczyszczanie mieszkania w naszej kulturze jest bardzo powszechne. Jeszcze nie tak dano, bo ok. kilkadziesiąt lat temu, na wsiach, bardzo powszechne było okadzanie wnętrz domów poświęconymi ziołami, co miało odgonić złe duchy. Dziś, choć nie jest to bardzo powszechne zachowanie – zdarza się. Najczęściej jednak, zamiast kadzenia ziołami, nowi lokatorzy zapalają świece, dla „oczyszczenia” wnętrz, czekając, aż wypali się ona do końca. Wierzący, bardzo często proszą o przyjście kapłana, który mieszkanie poświęci.

Bez względy na to, czy wierzą Państwo w te przesądy czy traktują je raczej z przymrożeniem oka, my życzymy Państwu spokojnych przeprowadzek i samych pięknych chwil w nowych mieszkaniach!

 

 

mały domek w górach przeprowadzka

Zamiana większego metrażu na mniejszy

Zamiana większego metrażu na mniejszy,

czyli o tym, w jaki sposób zorganizować przeprowadzkę do mniejszego mieszkania


Przeprowadzka do mniejszego mieszkania, to wbrew pozorom, bardzo częste zjawisko. Wyprowadzamy się z domu rodzinnego, w którym często jest wiele miejsca i przestrzeni, zdarzają się sytuacje, kiedy dzieci wyprowadzają się z mieszkań, a dwie osoby nie potrzebują już dużego metrażu, albo zmusza nas do tego sytuacja finansowa czy tez rodzinna, np. rozwód. Bez względu jednak na powód takiej przeprowadzki, jest ona bardzo trudna, gdyż wymaga nie tylko wiele energii, ale również wymusza konieczność pożegnania się z wieloma przedmiotami, a także przyzwyczajeniami.


Mniejsza przestrzeń to kłopot… rozumie to każdy, kto podczas pakowania, musi podejmować decyzje, dotyczące tego co ze sobą zabrać, co się przyda, a na co nie ma miejsca i co trzeba wyrzucić lub oddać rodzinie czy potrzebującym. Selekcja rzeczy nie jest sprawą łatwą, przede wszystkim dlatego, że większość ludzi przywiązuje się do sprzętów i mebli oraz pamiątek, a ich pozostawienie wiąże się z zamknięciem pewnego rozdziału. Jednak jest to nieuniknione.


Jak to zorganizować?


W pierwszej kolejności należy zająć się urządzeniami o większych gabarytach, które niekoniecznie znajdują się wewnątrz. Jeżeli przeprowadzasz się z domu do mieszkania, zastanów się, jakie sprzęty na pewno nie nadają się do przewiezienia. Z pewnością masz wiele urządzeń np. ogrodowych; kosiarki, drabiny, wyposażenia warsztatów. Zabrać ich ze sobą nie możesz, a więc warto rozważyć, czy oddać je na przechowanie, lub do użytku, komuś z rodziny, albo też wystawić je na aukcjach. Dokładnie taka sama zasada dotyczy mebli. Mieszkanie będzie miało znacznie mniejszy metraż, a więc pewne jest to, że wszystkie meble, którymi dysponujesz, nie zmieszczą się do niego. Dokładnie przemyśl, które meble (lub ich części), pojadą z Tobą dalej, a które wyrzucisz, oddasz lub sprzedasz.


W dalszej kolejności należy zająć się drobniejszymi przedmiotami i wyposażeniem. Warto dokładnie przejrzeć kuchenne garnki, które często zalegają nieużywane oraz bieliznę pościelową, która ma wiele lat i poukładana spoczywa w szufladach czy na dnie szaf, zupełnie nie używana. Nie bój się wyrzucić rzeczy, które są Ci niepotrzebne! O wiele większym wyzwaniem są pamiątki; listy, laurki od dzieci, piasek, muszelki czy kamyki z nad morza lub innej wyprawy. Każdy z nas posiada rzeczy, z którymi trudno się rozstać – wcale nie trzeba ich więc wyrzucać, wystarczy dokonać odpowiedniej selekcji i znaleźć dla niech właściwe miejsce w nowym domu.


Warto pamiętać, że przeprowadzka to nowe możliwości i nowe perspektywy. Być może będziesz miał szansę na urządzenie mieszkania w taki sposób, o jakim zawsze marzyłeś? Nie warto zabierać ze sobą zbyt wiele…

trudna przeprowadzka poznań

Z mieszkania do mieszkania – problemy przeprowadzkowe

Przewóz rzeczy do domu nie jest skomplikowany i prawie nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Zazwyczaj posesje są dość obszerne, a samochód, w którym transportowane są bagaże, ma odpowiednią ilość miejsca, aby zaparkować jak najbliżej wejścia. W tego typu miejscach wypakowywanie rzeczy z samochodu również nie stanowi najmniejszego problemu. Sytuacja komplikuje się, kiedy przeprowadzka odbywa się do mieszkania, a naprawdę dużym wyzwaniem jest przeprowadzka z mieszkania do mieszkania.

Poruszanie się samochodem ciężarowym lub dostawczym po wąskich uliczkach osiedlowych, zawsze jest nie lada wyczynem. Największym problemem jest przede wszystkim brak odpowiedniej ilości miejsca, przeładowane parkingi, źle zaparkowane samochody ale także ograniczenia tonażowe, zakazy wjazdów na osiedle aut ciężarowych oraz dostawczych.

Jak pokonać trudności?

Jeżeli przeprowadzasz się do nowego mieszkania, z pewnością poznałeś już okolicę i orientujesz się, jak wiele trudności czeka w tej okolicy firmę przeprowadzkową. Pomimo że każda firma zajmująca się przeprowadzkami stara się dbać o swojego klienta, to warto pamiętać, że przewozi ona Twoje rzeczy, że to właśnie Tobie powinno zależeć na ich jak najszybszym oraz bezpiecznym przewozie. Toteż, warto zawiadomić firmę o sytuacji, która występuje na osiedlu. Być może będziesz musiał poinformować sąsiadów (lub mieszkańców parteru), jeśli zdecydujesz się na podjazd pod samą klatkę. Jeżeli wiesz, że zaparkowanie dużego samochodu blisko Twojego bloku nie będzie możliwe, lub będzie bardzo trudne, warto znaleźć taką firmę przeprowadzkową, która posiada szeroki wachlarz samochodów dostawczych i ciężarowych ,aby dopasowali się do wszystkich utrudnień!

Profesjonalne podejście do przeprowadzki